1280x1024-pokoj-deswsowca

„Karta Dobrych Praktyk” w rekonstrukcji DESW

1

Drodzy Badacze DESW!

Tego lata, jak prawie co roku od pewnego czasu, Warszawska Sekcja ARMA-PL miała przyjemność prowadzić warsztaty z interpretacji traktatów szermierczych. Zajęcia podzielone były na dwa poziomy – Trivium skierowane do początkujących oraz Quadrivium dla zaawansowanych. Podczas prac tej drugiej, zaprawionej grupy mieliśmy okazję stoczyć kilka bardzo ciekawych dyskusji metodycznych i postanowiliśmy utrwalić część naszych wniosków – nie tylko dla własnej satysfakcji, ale też powszechnej korzyści 😉

Efektem  jest „Karta Dobrych Praktyk w Rekonstrukcji DESW” – nie jest to oczywiście dokument wyczerpujący, a raczej materiał inspirujący skierowany do początkujących i dający zwięzłą odpowiedź na podstawowe pytania. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba:

Treść przygotowali uczestnicy warsztatów zaawansowanych: Magdalena Sędkiewicz (Swordswoman, Akademia Szermierzy), Malwina Kołb (ARMA-PL Poznań), Maciej Hammer i Jakub Zabierowski (ARMA-PL Kraków), Bartosz Starko i Krzysztof Kozak (ARMA-PL Bielsko-Biała), Bartłomiej Walczak i Paweł Białasiewicz (ARMA-PL Warszawa) oraz Maciej Talaga (prowadzący). Oprawę graficzną zapewniła Anita Weber (ARMA-PL Wrocław). Dodatkowo, Paweł Białasiewicz i Magdalena Sędkiewicz wzbogacili zapisy Karty o swoje osobiste doświadczenia z pracy nad interpretacją źródeł do poznania DESW.

Kategorie: Blog | Tagi: , , , , .

Dodaj komentarz