Turnieje 2017

Turnieju „Open” Długiego Miecza

Turniej będzie częścią ligi organizowanej przez FEDER, a jego wyniki wliczane będą do rankingu roku 2017, dla tego też turniej toczony będzie na zasadach opublikowanych przez FEDER w sierpniu 2017.

Rywalizacja toczona będzie w dwóch etapach: grupowym i eliminacji. Etap grupowy podzielony będzie na sześć grup liczących do ośmiu zawodników. Walki oparte będą na zasadzie starć „każdy z każdym”.

Etap eliminacji, liczyć będzie 16 zawodników, którzy zmagać się będą w systemie pucharowym. Do tego etapu przejdzie po dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy (12 osób) oraz cztery najlepsze osoby z ogólnej puli wszystkich zawodników, którzy nie uplasowali się w pierwszej dwójce. Zasady awansu z grup i ogólnej puli będą takie same.

Składy grup ogłoszone zostaną 30.09.2017 po zakończeniu Fechtschule.

UWAGA dla zawodniczek

Jeśli do turnieju zgłosi się 8 zawodniczek, to jedna z grup zostanie wydzielona i odbędzie się osobny turniej kobiet. Jeśli grupa kobieca nie osiągnie wymaganej ilości zawodniczek, to oznacza to, że zawodniczki będą walczyć w grupach mieszanych lub będą mogły bez konsekwencji zmienić lub wycofać swoją rejestracje. Informacja o utworzeniu osobnego turnieju, zapaść musi najdalej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem turnieju.

SKŁADY GRUP TURNIEJU „OPEN”

Grupy_W3_2017

 

Turniej Form Historycznych

Celem zawodów jest prezentacja technik zawartych w źródłach pisanych oraz ikonograficznych w taki sposób aby odzwierciedlały je jak najwierniej. Zawody odbywają się w formule przeglądu, w którym udział biorą dwuosobowe zespoły.

Zmagania odbywają się w dwóch etapach:
1. Etap indywidulany.

Każdy z członków zespołu przez 20 sekund prezentuje „walkę z cieniem” (Spiegelfechten) złożoną z uderzeń, pchnięć i cięć oraz innych akcji występujących w traktatach.

2. Etap zespołowy. Polegającym na prezentacji przez każdego z zawodników 5 technik obowiązkowych i 5 technik do wyboru z podanej list.

Za każdy występ zespół otrzymuje ocenę, zwycięzcami Turnieju zostaną ogłoszeni Ci, którzy otrzymają najwyższe noty w ramach całego przeglądu.

Powrót do menu głównego